menu

Press area

Tiskové zprávy

Starší tiskové zprávy
Klenotnictví HALADA slaví 25 let na českém trhu exkluzivní kolekcí Jubilee

Klenotnictví HALADA slaví 25 let na českém trhu exkluzivní kolekcí Jubilee

20.10.2015

Na počest čtvrtstoletí úspěšného působení rodinného klenotnictví HALADA v České republice, čtvrtstoletí třpytu diamantů, elegance perel a noblesy zlata, vznikla kolekce Jubilee, pro kterou byl inspirací sám život. Smyslné tahitské perly, jejichž tajemná krása lichotí každé ženě, se v narozeninové kolekci snoubí s něžností růžového zlata a jemnými odlesky briliantů. Náhrdelník, náušnice a prsten v ladných liniích inspirovaných podmořským světem jako prvopočátkem života jsou určeny osobnostem, pro něž je výjimečnost dokonalostí.

Výročí 25 let šperku HALADA na českém trhu je pro naši firmu i rodinným milníkem. Syn Eric byl jmenován do role vedoucího obchodu v Pařížské ulici v Praze a postupně bude od nás přebírat další odpovědnosti související s vedením firmy. Dcera Miriam se věnuje krásným mateřským povinnostem, ale již se těší na návrat do světa třpytu zlata a drahých kamenů. Mladší dcera Jennifer získala v loňském roce diplom v oboru design šperku na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V současné době je jí inspirací Berlín, kde vytváří svou první kolekci šperků, kterou jistě v budoucnu představíme,“ uvedl při této výjimečné příležitosti Štěpán Halada.

Kontakty

Rodinné klenotnictví HALADA

Již 25 let je na českém trhu klenotnictví HALADA synonymem luxusní elegance a zárukou mimořádné kvality. Rodinná firma, kterou od počátku pohání láska k řemeslu, si důvěru zákazníků vydobyla odbornou znalostí, špičkovým servisem a především bohatou nabídkou jedinečných šperků světové kvality.

Oficiální stránky HALADA: www.halada.cz
https://www.facebook.com/HaladaJewellery

HALADA
Pařížská 7
110 00 Praha 1
Tel.: 222 311 868
E-mail: par@halada.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o.
Pařížská 13
110 00 Praha 1
www.2media.cz, http://facebook.com/2.media.cz

HALADA představuje ikonu kolekce Pomellato – prsten NUDO SOLITAIRE

HALADA představuje ikonu kolekce Pomellato – prsten NUDO SOLITAIRE

09.09.2015

Ikona v podobě prstenu NUDO si časem vysloužila přezdívku "duše Pomellata". Svou slávu si NUDO získal díky čistému designu a hravému konceptu nekonečných kombinací, dotvářejících osobitý styl ženy, která jej nosí, a tuto sezónu přináší Pomellato novou perspektivu: NUDO Solitaire.

Vedle novinek NUDO Petit či NUDO s diamanty prsten NUDO Solitaire vyzdvihuje minimalistický design ikony, která se od uvedení na trh takřka nezměnila. NUDO Solitaire byl navržen tak, aby elegantně zapadl do originálních sbírek svých příznivců.

Rok 2015 nabízí jedinečnou příležitost rozšířit barevnou hru Pomellato o prsteny NUDO z bílého a růžového zlata, doplněné drahokamy z královské čtveřice: diamanty, safíry, smaragdy a rubíny. Prsteny NUDO Solitaire doplňují náušnice ve stejném provedení.

Ceny a popisky produktů:

Prsten Nudo Solitaire v bílém a růžovém zlatě s diamanty 0,84ct. Cena: 120.400,- Kč

Prsten Nudo Solitaire v bílém a růžovém zlatě s rubíny. Cena: 71.900,- Kč

Prsten Nudo Solitaire v bílém a růžovém zlatě se smaragdy. Cena: 110.300,- Kč

Prsten Nudo Solitaire v bílém a růžovém zlatě s modrými safíry. Cena: 69.900,- Kč

Prsteny a náušnice Nudo Solitaire jsou dostupné v butiku HALADA v Pařížské ulici 7 v Praze.

Přílohy:
HALADA představuje ikonu kolekce Pomellato – prsten NUDO SOLITAIRE

Nový prsten HALADA Cosmos zachycuje nezapomenutelné okamžiky života

Nový prsten HALADA Cosmos zachycuje nezapomenutelné okamžiky života

30.09.2014

Halada představuje novou kolekci prstenů, které jsou díky výjimečnému nekonvenčnímu designu a mimořádné variabilitě předurčeny stát se ikonickým šperkem tohoto zavedeného rodinného klenotnictví. Prsten Cosmos je osobním klenotem vyjadřujícím energii života a zvěčňujícím jeho klíčové momenty.

Prsten tvoří jednotlivé planetky coby trojrozměrné protějšky kruhu, jejichž spojení vytváří neotřele efektní celek. Právě nepravidelnost dává šperku osobitý charakter. Neobvyklý tvar a provedení prstenu rozehrávají zářivou hru světel a odlesků umožňující vnímat energii vzácného kovu. V základní variantě jsou prsteny Cosmos dostupné v provedení z bílého, žlutého a růžového 18-ti karátového zlata. Další efekty a unikátní styl vznikají kombinací dvou nebo tří prstenů v různých odstínech zlata. Prsten Cosmos je možné nosit také jako nepřehlédnutelný přívěsek na řetízku.

Důležitým prvkem nového prstenu je individuální konfigurace,“ vysvětluje Eric Halada a dodává: „Cílem bylo navrhnout šperk, který bude symbolizovat život. Jeho energii a vzácné momenty.

Prsten Cosmos si každý nositel přizpůsobuje podle svého – může přidávat diamanty nebo barevné drahokamy. Každý kámen je symbolem, vzpomínkou na člověka či událost, při které byl darován – významná jubilea, výročí, maturita, založení rodiny apod. Během let se tak prsten mění, stává se více a více jedinečným, stejně jako váš život. Cosmos je tím nejosobnějším klenotem, který v kolekci Halada najdete.

Eric Halada popisuje svou inspiraci pro Cosmos: „Život je podobný kosmu. Neustále se vyvíjí a nepřestává růst. Obklopuje nás, je všudypřítomný a zrcadlí nekonečnou řadu úžasných chvil, které denně prožíváme. Právě díky těmto momentům je život tak krásný.“

Nové prsteny HALADA Cosmos budou k dostání od 6. října za ceny od 39.900,- Kč.

HALADA představuje nové náramky a náhrdelníky Fope Flexi’it Solo s perlami

HALADA představuje nové náramky a náhrdelníky Fope Flexi’it Solo s perlami

17.09.2014

Italskou klenotnickou značku FOPE proslavily náramky s patentovanou technologií Flex’it, které jsou díky speciální konstrukci pružné a nepotřebují žádný uzávěr. Současně jsou ale velmi odolné. Vyrábějí se z bílého, žlutého nebo růžového zlata a buď zcela hladké nebo zdobené.

Elastická technologie Flex’it je základem většiny kolekcí značky Fope. První kolekcí s flexibilními náramky byla diskrétní a nadčasová řada Eka uvedená v roce 2007. Minimalistický design hladkých náramků se ve verzi bez diamantů dobře hodí i jako pánský šperk.

Letošní novinkou jsou náramky a náhrdelníky Flex’it Solo z bílého zlata zdobené perlami. Eleganci perel si můžete vychutnat jak v nadčasovém bílém provedení na náramku a náhrdelníku se sametově bílou perlou jižních moří, tak v dramatické verzi s černou tahitskou perlou. V obou případech perly doplňují drobné kroužky osazené bílými a černými diamanty.

Součástí řady Solo jsou i vůbec první pružné prsteny ze zlata. Dostupné jsou v provedení z bílého, žlutého a růžového zlata s hladkými nebo diamantovými ozdobnými kroužky.

Popisky fotografií:

 1. Náramek Fope Flex’it Solo z bílého 18ti karátového zlata s bílou perlou jižních moří a brilianty 0,41ct Gvsi, cena 139.900,- Kč
 2. Náramek Fope Flex’it Solo z bílého 18ti karátového zlata s černou tahitskou perlou a brilianty 0,41ct Gvsi, cena 139.900,- Kč
 3. Náhrdelník Fope Flex’it Solo z bílého 18ti karátového zlata s bílou perlou jižních moří a brilianty 0,41ct Gvsi, cena 162.000,- Kč
 4. Náhrdelník Fope Flex’it Solo z bílého 18ti karátového zlata s černou tahitskou perlou a brilianty 0,41ct Gvsi, cena 162.000,- Kč

Šperky FOPE jsou k dostání exkluzivně v síti rodinného klenotnictví HALADA.

Kolekce šperků Niessing Topia získala prestižní ocenění Red Dot Award

Kolekce šperků Niessing Topia získala prestižní ocenění Red Dot Award

01.07.2014

Šperková kolekce Topia německého ateliéru Niessing získala v současnosti prakticky nejprestižnější designové ocenění Red Dot Award 2014. Ve své kategorii navíc získala ocenění Best of the Best 2014 udílené za spojení nejvyšší kvality designu s průlomovou technologií či konstrukcí.

Cenu 7. července v německém Essenu převzali designérka Nina Friesleben a Sandro Erl, ředitel manufaktury Niessing, z rukou uznávaného profesora designu, iniciátora a generálního ředitele organizace Red Dot Prof. Dr. Petera Zeca.

4 815 projektů z 53 zemí přihlášených ve 23 kategoriích na letošní ročník soutěže Red Dot posoudila porota složená ze čtyřiceti mezinárodních designérských hvězd, architektů, vysokoškolských profesorů z oblasti designu a oborových novinářů.

Originální design, nebývalá technická zdatnost a experimentální přístup ke zlatnické práci proslavil klenotnickou značku Niessing po celém světě. Ateliér posbíral již více než pětadvacet prestižních ocenění Red Dot, například za inovativní slitinu zlata Niessing aura® a za hodinky Radius 9.

Kolekce Topia (název vychází z latinského topia – krajinomalba), uvedená loni k 140. výročí značky, obsahuje prsteny, náušnice, náhrdelníky a brože inspirované panenskou přírodou. Tvoří je ručně kované tenké plátky matné platiny nebo 18-ti karátového žlutého zlata. Jak tvar, tak struktura šperků jsou zpracovány s pomocí laseru. Matný finiš kovu hrou světel a odlesků umocňuje třídimenzionální charakter motivu. Set ze žlutého zlata je slunečně hřejivý a připomíná rozehřáté písečné duny, zatímco série z platiny je křehká a průzračná jako horské masivy a potůčky.

Kolekce Niessing Topia byla oceněna prestižní designovou cenou Red Dot Award – Best of The Best.  Šperky Niessing jsou v prodeji exkluzivně v klenotnictví HALADA v Pařížské ulici v Praze.

Ikony Pomellato ve filmu

Ikony Pomellato ve filmu

17.06.2014

Milánský šperkařský ateliér Pomellato, který se proslavil kreativitou a demokratickým přístupem k nošení šperků, ale také reklamními kampaněmi z dílen špičkových fotografů, požádal letos mladé talentované filmaře, aby pojali tři ikonické kolekce – Nudo, Capri a Sabbia – po svém a natočili krátké filmy inspirované těmito šperky.

Je to vůbec poprvé, kdy Pomellato oslovilo pro svou kampaň začínající umělce. Mladé tvůrce vybralo Pomellato záměrně tak, aby se všichni svou dosavadní tvorbou hodili ke značce Pomellato a přiotm byli každý svým projevem odlišný.

Umělci dostali absolutní svobodu, aby mohli plně projevit svůj talent. Tato mimořádná iniciativa jde ruku v ruce s filozofií Pomellato být otevřený a podporovat tvůrčí schopnosti. Projekt Ikony Pomellato ve filmu je příkladem vášně, která v dílnách Pomellato vždy podněcuje a pohání tvůrčí proces.

Francesco Carrozzini: Nudo. Zde začínám.

Minimalistický design prstenu Nudo inspiroval krátký film, který si hraje se světlem a stíny a je podobenstvím naší soustavné transformace, moderní variací na Orlando Virginie Woolfové. Nudo inspiruje autora jakožto symbol změny. Změny, která optikou citlivého a sebevědomého tvůrce, fascinuje absolutní dokonalostí. Je vyhledávaným fotografem a režisérem, jenž se proslavil portréty Morgana Freemana nebo Keithe Richardse, Jeffa Koonse, Marina Abramovice a dalších.

Filippo Silvestris & Pierluigi Ferrandini: Vzpomínky na Capri

Dva mladí režiséři, kteří již ve světě filmu mají jméno a přitom stále fascinují překvapivou něžností. Filippo Silvestris a Pierluigi Ferrandini přetvořili ostrov Capri a vilu Lysis na místo návratu dobrých časů. Vzpomínky, nostalgie, azurová barva moře a oblohy se promítají do prstenu Capri a evokují dětskou lásku, která nikdy nebyla zapomenuta. Filippo Silvestris vystudoval fotografii a pracoval pro mnohé luxusní značky (Fendi, Emporioa Armani). Pierluigi Ferrandini pracoval 15 let jako asistent renomovaných režisérů a vyvinul se v samostatného autora, který má na kontě více než deset krátkých snímků, jež sbírají ceny na mezinárodních festivalech. S krátkým filmem Oroverde získali tito dva autoři již několik italských i mezinárodních ocenění.

Alex Tacchi: Sabbia. Napříč vesmírem.

Jediné zrnko písku v sobě nese historii, velkolepou i bezvýznamnou, historii celého vesmíru. Vizionář a nadšenec pro moderní technologie Alex Tacchi vytvořil za pomoci speciálních efektů fantastickou cestu, která vrcholí na třpytivé ploše prstenu Sabbia. Alex patří k nevyhledávanějším tvůrcům v oblasti módního videa, pracoval pro řadu luxusních značek, např.  Dsquared2, Fendi, Gucci, Ermengildo Zegna, Vogue.it a další.

Všechny tři filmy jsou ke shlédnutí a stažení (včetně tiskových zpráv v originále) na následujícím odkazu:

http://www.pomellato.com/pomellato-icon-movies/

Šperky Pomellato jsou k dostání exkluzivně v síti rodinného klenotnictví HALADA.

HALADA představuje nové prsteny Jörg Heinz Mystery

HALADA představuje nové prsteny Jörg Heinz Mystery

23.05.2014

Technicky důmyslné a záhadně proměnlivé prsteny Mystery jsou letošní novinkou německého šperkařského ateliéru Jörg Heinz.

Kouzelná proměna odhaluje dvě tajemství - dvě různé podoby jednoho šperku, který spojuje kontrast v elegantní harmonii.

Prsteny jsou vyrobeny z bílého, žlutého či růžového 18-ti karátového zlata a jsou vykládané diamanty. Obzvláště působivá je varianta Black meets White, kde se na prstenu z bílého zlata proměňuje střední část ze zářivě bílých diamantů zasazených v pavé  na temně černé diamanty. Varianta Classic kombinuje žluté zlato a z jednoho briliantu solitérně zasazeného do středové části prstenu se jemným cvaknutím stává prsten osázený bílými diamanty zasazenými v pavé. Velmi romantická je varianta Galaxy z růžového zlata, kde se solitérně zasazený briliant mění v diamantový pás s motivem mléčné dráhy. Moderně a elegantně působí varianta Ice z bílého zlata se středem, jenž se mění ze solitérně zasazeného bílého briliantu na ledovou zář bílých diamantů zasazených v pavé. Dva kompletně odlišné vzhledy v jednom prstenu, to je novinka Mystery z dílny Jörg Heinz.

Prsteny Mystery a ostatní šperky Jörg Heinz jsou k dostání exkluzivně v síti rodinného klenotnictví HALADA.

Pomellato Nudo s diamanty, nová tvář ikony

Pomellato Nudo s diamanty, nová tvář ikony

23.04.2014

Čistý design, hravá barevnost a nekončící množství kombinací, díky nimž se dokáže proměňovat jako chameleon. Prsten Nudo, který je pro milánskou značku Pomellato ikonou, odhaluje letos svou nejluxusnější tvář.

Diamanty zasazené v pavé na kroužku z bílého nebo růžového zlata vytvářejí zářivou auru modrému topazu, ametystu a obrovskému žlutému citrínu. Stejné zpracování se objevuje na drobných náušnicích.

Toto luxusní provedení šperků Nudo se dobře vyjímá samostatně nebo v kombinaci dvou až tří prstenů na jednom prstě - ve stylu, který Pomellato proslavilo po celém světě.

Nudo. Zde začínám.

Minimalistický design prstenu Nudo inspiroval krátký film Francesca Carrozziniho. Příběh, který si hraje se světlem a stíny, je podobenstvím naší soustavné transformace, moderní variací na Orlando Virginie Woolfové. Nudo inspiruje autora jakožto symbol změny. Změny, která optikou citlivého a sebevědomého tvůrce, fascinuje absolutní dokonalostí.

Francesco Carrozzini, režisér krátkého filmu Nudo

Narodil se před jednatřiceti lety v Miláně, kde vyrostl v kreativním prostředí.  Vystudoval režii v Los Angeles a filosofii v Miláně. Od roku 2004 žije v New Yorku. Je vyhledávaným fotografem a režisérem, jenž se proslavil portréty Morgana Freemana, Keitha Richardse, Jeffa Koonse, Mariny Abramovic a dalších. Jeho reklamy, dokumenty a krátké filmy mu přinesly účast a nominace na významných mezinárodních festivalech.

Odkaz na stažení krátkého filmu Nudo. Zde začínám.:

http://www.uschovna.cz/zasilka/QI5PI5T445AV3CS8-WIY

Šperky Pomellato jsou k dostání exkluzivně v síti rodinného klenotnictví HALADA.

„Perlové týdny“ v klenotnictvích HALADA

„Perlové týdny“ v klenotnictvích HALADA

28.02.2014

Přijďte poodhalit zářivý svět perel a poznat tajemství tohoto úžasného přírodního fenoménu.

Ty nejkrásnější perly a perlové šperky přiveze do České republiky na již tradiční „Perlové týdny“ značka Schoeffel, specialista na perly s více než devadesátiletou tradicí. Dnes již zavedený svátek perel pořádá vždy v květnu rodinné klenotnictví HALADA. Po dva týdny můžete obdivovat a samozřejmě také nakupovat perlové šňůry ve všech představitelných variacích barev a tvarů i exkluzivní šperky, které u nás nejsou běžně dostupné.

Nabídka bude výjimečná nejen jedinečností vybraných šperků, ale především šíří nabídky,“ vysvětluje Eric Halada z rodinného klenotnictví HALADA. Perlové náhrdelníky a klasické šperky se při této příležitosti dají pořídit za velmi příznivé ceny.Ceny náhrdelníků z prvotřídních sladkovodních perel začínají přibližně na sedmi tisících a ceny náušnic na pěti tisících,“ upřesňuje Eric Halada.

Mimořádná nabídka bude k dispozici od 12. do 24. května a bude zahrnovat šperky z perel sladkovodních, akoya, tahitských i těch nejdražších z jižního Pacifiku. Zajímavostí je například mnohobarevný duhový náhrdelník, kombinující perly sladkovodní, z jižních moří i tahitské. Náhrdelníky, náušnice, prsteny i náramky oslní vysokou kvalitou, precizním zpracováním a okouzlující harmonií barev a tvarů. Právě díky těmto atributům přitahují šperky Schoeffel pozornost již od roku 1921.

Perlové týdny budou probíhat od 12. do 18. května v klenotnictví HALADA v Praze (Na Příkopě 16) a od 19. do 24. května v klenotnictví HALADA v Brně (Česká 23).

 

 1. Duhový náhrdelník z růžových a bílých sladkovodních perel, zlatých a bílých perel jižních moří a zelených až šedých tahitských perel: (cena od 42.500 Kč*)
 2. Akoya náhrdelník (cena od 18.500 Kč*)
 3. Náhrdelník z bílých perel jižních moří (cena od 62.500 Kč*)
 4. Náhrdelník z tmavých tahitských perel (cena od 46.000 Kč*)
 5. Náušnice z 18-ti kt růžového zlata s bílými perlami jižních moří a brilianty (cena od 39.900 Kč*)
 6. Náušnice z 18-ti kt bílého zlata s tmavými tahitskými perlami a brilianty (cena od 35.800 Kč*)

 

*) Ceny se liší podle kvality, velikosti, tvaru a lesku perel a rovnoměrnosti jejich povrchu.

Sarah Jessica Parker & perly Mikimoto

Sarah Jessica Parker & perly Mikimoto

10.02.2014

Herečka Sarah Jessica Parker na galavečeru American Songbook v newyorském Lincoln Centru oslnila v krajkových šatech ozdobených  81 cm dlouhou šňůrou kultivovaných Akoya perel japonské značky Mikimoto. Perlové šperky Mikimoto jsou v prodeji výhradně v rodinném klenotnictví HALADA.

Při použití fotografie prosíme o uvedení následujícího kreditu: ©PATRICK MCMULLAN.COM

HALADA představuje kolekci prstenů Moments 2013/14

HALADA představuje kolekci prstenů Moments 2013/14

09.01.2014

Prsteny z kolekce Halada Moments zvěčňují významné a krásné chvíle našeho života. Elegantní a precizně zpracované prsteny z nejcennějších kovů zdobené diamanty jsou strážci nezapomenutelných okamžiků od prvního setkání, zásnub a svatby přes narození dítěte až k výročí společného života.

Diamanty, které jsou téměř nezničitelné, jsou oblíbenou symbolikou věčné lásky. Zásnubní prsteny jsou podle tradice jednoduché kroužky zdobené jedním výrazným diamantem, případně bílou perlou. Bílá barva symbolizuje čistotu a nevinnost, počet kamenů pak naznačuje počet let do plánovaného sňatku.

Kromě skvostných prstenů s jedním solitérním diamantem jsou v nabídce klenotnictví Halada rafinované prsteny s jedním centrálním a několika dalšími diamanty. Jedinečnost prstenu pak může dotvořit osobní rytina. Tyto prsteny jsou přirozeně vhodné i pro jiné příležitosti a vyznání než jsou zásnuby.

Hodnotu diamantu určuje váha kamene, provedení brusu, čistota kamene a jeho barva. Klenotnictví Halada dodává ke každému diamantovému šperku certifikát o pravosti diamantu a o jeho parametrech a rovněž tak kvalita vzácného kovu je patřičně doložena.

Vlastní tvorbu zlatnického ateliéru Halada doplňuje v kolekci Moments pečlivý výběr z kolekcí nejtradičnějších a největších německých producentů snubních prstenů - Niessing, Christian Bauer a Gerstner. Šperky těchto renomovaných značek charakterizuje precizní zlatnická práce, nejkvalitnější slitiny zlata a platiny a nadčasové provedení. V nabídce jsou klasické i netradiční snubní prsteny a samozřejmě i prsteny vytvořené na míru.

Zajímavostí kolekce Moments jsou prsteny Halada Memoire, do nichž se dají postupně přidávat jednotlivé diamanty a každý diamant je pak vždy novým poděkováním za důvěru, věrnost, trpělivost, podporu, lásku...

Invence designéra a zručnost klenotníka doplňuje v rodinném klenotnictví Halada rovněž citlivý a profesionální způsob, kterým se šperk dostává k zákazníkovi.

Prsteny Halada Moments jsou zosobněním rodinné vášně pro šperk a vše krásné, co život přináší. Nová kolekce Moments 2013/14 je již nyní v prodeji ve všech klenotnictvích Halada.